Jak zacząć?

Szkolenia Flycar prowadzą licencjonowani instruktorzy z Polski z kilkunastoletnim doświadczeniem. Kursy latania w Kazachstanie rozpoczynamy w kwietniu 2015 roku. Szkoła Flycar dysponuje na miejscu kompletnym sprzętem do nauki latania – jedno i dwu miejscowym. Sprzęt znajduje się w Astanie.

Aby rozpocząć powietrzną przygodę z lataniem wystarczy wpłacić zaliczkę 500 $ na podane konto i zapisać się na kurs motoparalotniowy. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 marca 2015. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia odbywać będą się w okolicach Ałmaty, w trakcie 10 dniowych kursów.
Dokładny czas i miejsce szkoleń podamy pod koniec lutego 2015.
Koszt pełnego szkolenia - 1800 $

Nauka latania na Skybuggy

Do uprawiania motoparalotniarstwa nie są wymagane lotnicze badania lekarskie lecz jedynie oświadczenie o własnym stanie zdrowia.

Teoria

W ramach szkolenia, na początku oraz w trakcie kursu przeprowadzonych zostanie szereg wykładów z aerodynamiki, mechaniki oraz techniki lotu, zachowania skrzydła w powietrzu, sytuacji niebezpiecznych, meteorologii, pierwszej pomocy oraz innych elementów potrzebnych bu czuć się w powietrzu bezpiecznie.

Praktyka

Pierwsze loty pilot uczeń wykonuje razem z instruktorem w wózku dwuosobowym. Po oswojeniu się z powietrzem oraz zdobyciu podstawowych umiejętności rozpoczyna naukę na własnym, samodzielnym sprzęcie. Aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych dla przyszłych pilotów, sprzęt motoparalotniowy sprzedajemy wyłącznie w komplecie z nauką latania!

Zapisy

Szkolenie planujemy przeprowadzić pod koniec kwietnia 2014. Jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, termin zostanie przesunięty. Listę pierwszego kursu zamykamy 20 III 2015. Liczba miejsc jest ograniczona.

 


Cudowne Wyprawy ! Kilka z ciekawszych naszych wypraw....