Baltyk Konferencja1

Paralotnią Przez Bałtyk - KONFERENCJA PRASOWA ŁAWICA

Zapraszamy na konferencję prasową jaka odbędzie się w PorcieLotniczym Poznań - Ławica w piątek  - 8 VI 2007 o godzinie 13.00poświęconą przygotowaniom do pierwszego w historii Przelotu Na Motoparalotniach Przez Morze Bałtyckie z Polski do Szwecji. Wydarzenie zostało zaplanowane na I połowę czerwca 2007, a piloci zaraz po konferencji wyjadą na wybrzeże by tam oczekiwać na sprzyjające warunki meteorologiczne, umożliwiające im podjęcie pierwszej próby przelotu na paralotniach przez Bałtyk.    >>>>>

Pomysłodawcą i organizatorem przelotu jest Szkoła Latania FENIKS. Piloci biorący udział w przelocie –Janusz Adamczak i Tomasz Chudziński - są instruktorami paralotniowymi i zawodnikami z kilkunastoletnim doświadczeniem w powietrzu. W trakcie przelotu towarzyszyć im będzie nawodna ekipa asekuracyjna.

Projekt  Paralotnią Przez Bałtyk zostanie szeroko nagłośniony w wielu programach telewizyjnych, audycjach radiowych i artykułach prasowych. Patronat i opiekę nad przelotem objął Port Lotniczy Poznań Ławica, a patronat medialny TV Polsat. W chwili obecnej powstaje już książka opisująca zamierzenia i przygotowania oraz później sam przelot, a także zdjęcia do filmu o przedsięwzięciu i jego autorach. Powstanie również szereg programów TV, nakręconych przed i po przelocie oraz w jego trakcie - z pokładu łodzi asekuracyjnej towarzyszącej pilotom w wyprawie.

Piloci polecą na specjalnie skonstruowanych pod wózki motoparalotniowe skrzydłach, Sinthesis Cabrio – firmy Dudek Paragliders, w wózkach motoparalotniowych Albatros wyposażonych w silniki Simonini Victor, ubezpieczenie przelotu zabezpieczyła Agencja Ubezpieczeniowa Gługiewicz, a pilotów w profesjonalne kombinezony ubrał Aeromaster.

Kolejna konferencja prasowa – po przelocie – zaplanowana na piątek 15 VI 2007 – godzina 17.00 odbędzie się w Poznaniu na Malcie. Termin ten może jednak ulec zmianie, w zależności od sytuacji pogodowej od której uzależnione jest powodzenie przelotu.

Tomasz Chudziński

Szkoła Latania Feniks

www.keepflying.pl

tel:  0 603 119 216

Cudowne Wyprawy ! Kilka z ciekawszych naszych wypraw....


Warning: Declaration of IceGroupContent::getListByParameters(&$params) should be compatible with IceGroupBase::getListByParameters($params) in /keepflying/modules/mod_ice_carousel/libs/content.php on line 17