KLUCZ WOLNOŚCI - Rajd Przez Polskę  

AUDYCJA  KLUCZ WOLNOŚCI - RADIO MERKURY

Pierwszy Polski Rajd Motoparalotniowy – Klucz Wolności dobiegł końca.

Akcja, która zaistniała dzięki wspólnemu wysiłkowi ludzi z całej Polski trwała półtora tygodnia, od piątku 27.06.2008 do niedzieli 6.07.2008. W tym czasie powietrzny, motoparalotniowy Klucz Wolności przeleciał ponad 1000 km z gór nad morze, zatrzymując się w Skarżysku Kamiennym /Kielce/, Wieliszewie /Warszawa/, Brzezinach /Łódź/, Michałkowie /Ostrów Wielkopolski/, Cichowie /Poznań/, Pile, Świdwinie i Bagiczu /Kołobrzeg/.

Trasa tego przelotu, a jednocześnie trasa naziemnej karawany pojazdów podążającej za skrzydłami motoparalotni została ustalona wyłącznie dzięki staraniom włodarzy tych miejscowości, którzy zaprosili nas do siebie, oferując noclegi, wyżywienie i paliwo. Lista osób zaangażowanych w przygotowania do przelotu, współorganizatorów w poszczególnych etapach rajdu, oraz współtwórców i uczestników całej akcji sięga ponad 200 osób. To wydarzenie miało miejsce dzięki Waszemu wysiłkowi i Waszej dobrej woli, za co bardzo serdecznie Wam dziękujemy. Lista osób którym nalezą się szczególne podziękowania, foto-relacje z rajdu oraz materiały z prasy i TV już wkrótce.

Pierwszy, wspólny Motoparalotniowy Przelot Przez Polskę -  Klucz Wolności - rozciągnięty nad całą Polską z gór nad morze - to wspólny przelot kilkudziesięciu motoparalotni z flagami Tybetu. Przelot połączony z karawaną samochodów oraz z szeregiem powietrznych i naziemnych akcji i pokazów - jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec Chińskiej polityki kulturowego ludobójstwa w Tybecie orazapelem do wszystkich Polaków o podjęcie skutecznych i natychmiastowych działań, które powstrzymają ChRL przed brutalnymi aktami przemocy wzglądem narodu Tybetańskiego.

Za wsparcie dziękujemy firmom:

Dudek Paragliding  www.dudek.eu
Ikar  www.latawce.info
Deesis www.deesis.com.pl
Drukarni MJP www.mjpdruk.pl
Citypaintball www.poznan.citypaintball.pl 
Szymon Szentak

Współorganizatorzy - zakwaterowanie, wyżywienie i paliwo dla pilotów:

Skarżysko Kamienna / Kielce:  Koordynacja - Krzysztof Szczygieł - tel 508352808

Opiekę meteorologiczną i nawigacyjną nad akcją objął  Artur Skiba 

Częstotliwość Klucza Wolności  145.000

Uczestnicy Akcji Klucz Wolności  - PILOCI MOTOPARALOTNI 

Trasa rajdu:

KLUCZ WOLNOŚCI - TRASA I PROGRAM

http://www.flycar.eu/keepflying/images/banners/map.swf

PATRONAT NAD AKCJĄ  KLUCZ WOLNOŚCI  OBJĘŁY:

 

radiomerkury

logo zak

plar


Cudowne Wyprawy ! Kilka z ciekawszych naszych wypraw....