Pierwszy, wspólny Motoparalotniowy Przelot Przez Polskę -  Klucz Wolności - rozciągnięty nad całą Polską z gór nad morze - to wspólny przelot kilkudziesięciu motoparalotni z flagami Tybetu. Przelot połączony z karawaną samochodów oraz z szeregiem powietrznych i naziemnych akcji i pokazów - jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec Chińskiej polityki kulturowego ludobójstwa w Tybecie orazapelem do wszystkich Polaków o podjęcie skutecznych i natychmiastowych działań, które powstrzymają ChRL przed brutalnymi aktami przemocy wzglądem narodu Tybetańskiego.

Zapraszamy wszystkich Polaków którym WOLNOŚĆ nie jest obojętna, oraz którzy nie zapomnieli bolesnych doświadczeń przemocy totalitarnego reżimu, do przyłączenia się i współtworzenia naszej powietrzno-naziemnej akcji KLUCZ WOLNOŚCI.

Pomni naszych niedawnych narodowych doświadczeń nie pozostajemy obojętni wobec agresji w Tybecie, zdając sobie sprawę, że zezwalając i będąc obojętnym na krzywdę automatycznie ją legitymujemy. Niezależnie czy dzieje się na naszym podwórku czy w mniej lub bardziej dalekim sąsiedztwie. Zdajemy sobie sprawę z siły jaka płynie z wspólnych protestów. Często wystarczy powiedzieć NIE, lecz gdy się to nie dzieje, oznacza akceptację przemocy. A nasze milczenie jest jej przyzwoleniem.

W trakcie naszej akcji, codziennie do południa Motoparalotniowy Klucz Wolnościpokona ok. 100km powietrzną trasę  w asyście naziemnej karawany oflagowanych pojazdów. W miejscach lądowań codziennie popołudniu odbędzie się wspólny oblot okolicy, powietrzne pokazy i akcje naziemne. Termin akcji: 27 czerwca – 7 lipca 2008

Każda lecąca z nami paralotnia, każde auto w naziemnej karawanie zostanie ubrane w flagi Tybetu. Chcemy aby niebo i ziemia na trasie naszego przelotu było przesiąknięte ideą wolności. Chcemy aby Polacy przyłączyli się do protestów wobec agresji w Tybecie, które ogarnęły prawie wszystkie kraje naszej planety. Chcemy aby w trakcie naszej akcji Polacy mogli powiedzieć NIE PRZEMOCY przyłączając się do naszego protestu.

Rozpięcie flag Tybetu nad niebem całej Polski, - wspólny lot przez całą Polskę, zostanie połączony z szeregiem naziemnych i powietrznych akcji na jego trasie. W miejscach naszych lądowań chcemy zorganizować koncerty, pokazy, happeningi, spektakle.

Rozmach tej akcji zależeć będzie wyłącznie od Waszego zdecydowania, aby się do niej przyłączyć. Miejsca naszych startów i lądowań oraz miasta na trasie przelotu z Rzeszowa do Kołobrzegu, w których odbędą się akcje towarzyszące - zostaną umieszczone na naszych stronach internetowych oraz nagłośnione w mediach tak, by każdy mieszkaniec tych miejscowości, zaopatrzony w flagę Tybetu, mógł choć na chwilę przyłączyć się do nas, uczestnicząc w spektaklach czy dołączając do karawany samochodów.

Zapraszamy nie tylko pilotów do tej powietrznej manifestacji, lecz również zapraszamy wszystkie osoby pragnące zaangażować się w naszą akcję, zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Trasa, dokładne daty i miejsca naszego przelotu zostaną umieszczone na naszej stronie oraz nagłośnione w mediach.

Od Waszych sugestii, propozycji, kontaktów z lokalnymi władzami, sponsorami zależeć będzie trasa naszego przelotu, oraz rodzaj przeprowadzonych akcji. W miejscach naszych lądowań chcemy zorganizować koncerty, pokazy, spektakle. Potrzebujemy noclegów, paliwa, flag i transparentów, oraz oczywiście pieniędzy na zorganizowanie i przeprowadzenie całej akcji. 

Powietrzne pokazy w miejscach naszych noclegów będą formą widowiskowego zrewanżowania się sponsorom i współorganizatorom akcji. Cała akcja będzie filmowana oraz szeroko nagłośniona w mediach.

Organizatorem akcji KLUCZ WOLNOŚCI jest Szkoła Latania FENIKS /organizator zeszłorocznego Przelotu Przez Bałtyk/ oraz Stowarzyszenie Lepszy Świat.

Uczestnictwo:

W pełnej formule rajdu mogą brać udział jedynie pełne ekipy: pilot/mechanik/transport naziemny.Chcemy zapewnić Wam paliwo oraz darmowe wyżywienie i zakwaterowanie.

Oczywiście, zapraszamy wszystkich pilotów do przyłączania się do nas po całej trasie rajdu, w miejscach w których jest to dla Was możliwe oraz wszystkich zainteresowanych akcą do naziemnego przyłaczania sie do naziemniej Karawany Wolności.

Termin Rajdu:
27 czerwca - 6 lipca 2008

Wstepna mapa naszych spotkań - miejscowości do których otrzymalismy zaproszenia:

Nowy Sącz / Skarżysko Kamienna - Kielce / Warszawa/  Łódź - Brzeziny / Ostrów Wielkopolski - Michałkowo / Krzywiń - Koscian - Poznań / Złotniki Kujawskie - Inowrocław / Piła / Świdwin / Kołobrzeg - Bagicz /

Zgłoszenia, dokładne informacje dla sponsorów, gmin i organizatorów –

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Cudowne Wyprawy ! Kilka z ciekawszych naszych wypraw....